Hero Image

Candan Şişman

Kurumsal İletişim Liderliği ve Koordinasyon Müdürlüğü

Candan, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi pre-MBA programını tamamlamıştır. İlaç sektöründeki kariyerine 2007 senesinde Novartis’de başlamış, sonrasında Daiichi Sankyo, Bausch+Lomb ve Pfizer’de ağırlıklı pazarlama olmak üzere farklı pozisyon ve terapötik alanlarda tecrübe edinmiştir.

Candan, MSD ailesine 2015 yılında Diyabet İş Birimi Ürün Müdürü olarak katılmış, 2016 yılının Ekim ayında, Kıdemli Ürün Müdürü pozisyonuna terfi etmiştir. Kasım 2017 itibariyle 10 ay boyunca “Commercial Development Program / Ticari Gelişim Programı’’ kapsamında Amerika, New Jersey yerleşik olarak Global Pazarlama Kadın Sağlığı takımında çalışan Candan, Ekim 2018’de Türkiye’ye Diyabet Pazarlama Müdürü olarak MSD Türkiye’ye dönmüştür. Kasım 2020 itibariyle Kurumsal İletişim Liderliği ve Koordinasyon Müdürlüğü görevlerine devam etmektedir.

Hero Image

Cansu Miray Türkmen

Hukuk ve Uyum Lideri

Ağustos 2018’de MSD’ye katılan Miray, daha önce Bezen & Partners hukuk firmasında uzun yıllara dayanan Şirketler Hukuku ve Rekabet Hukuku deneyimine sahiptir. Koç Lisesi’nden mezun olan Miray, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve daha sonra da King’s College London Rekabet Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Miray, Ekim 2021 itibari ile MSD Türkiye Hukuk ve Uyum Lideri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hero Image

EMRE TÜZER

Hasta Erişim ve Sağlık Politikaları Direktörü

Emre, kariyerine 2004 yılında, Bayer Türk’te Yönetici Adayı olarak başlamış ve 2007 yılında Janssen Türkiye organizasyonuna katılmıştır. 2007 yılından günümüze kadar Janssen Türkiye ve Janssen EMEA’da MSS Pazarlama Müdürü, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Şizofreni & Alzheimer Stratejik Pazarlama Direktörü, PAH İş Birimi Direktörü ve Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü gibi bir çok farklı rol üstlenmiştir. Emre son olarak Kasım 2020’den bugüne kadar Janssen Türkiye MSS İş Birimi Direktörü görevini yürütmüştür. 1 Mart 2021 tarihi itibarı ile MSD Türkiye’ye Pazar Erişim Direktörü olarak katıldı. Robert Kolej’den mezun olan Emre, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde lisans ve Liverpool Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hero Image

BEGÜM İNCEGÜL

Onkoloji İş Birimi Direktörü

Kariyerine 2007 yılında Pfizer İlaçları’nda Kurumsal Strateji ve Pazarlama Enformasyon departmanlarında Proje Yöneticisi olarak başlayan Begüm, 2008-2012 yılları arasında Anti-İnfektif ve Akut Tedaviler İş Birimlerinde Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2012 yılında Onkoloji İş Biriminde bölgesel pazarlama direktörüne bağlı olarak böbrek kanseri tedavi portföyünün pazarlamasından sorumlu olarak çalıştı. Begüm bu görevinde aynı zamanda Türkiye’nin de içinde bulunduğu Gelişen Pazarlar Bölgesini Avrupa Onkoloji Takımı’nda temsil etti. 2014 yılında MSD Türkiye’ye katılan Begüm, Hastane Takımı Pazarlama Müdürü ve İmmunoloji Takımı Pazarlama Müdürü görevlerini üstlendi. 2018’den itibaren Onkoloji İş Birimi Direktörlüğü sorumluluğunu alan Begüm, İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesinde burslu olarak Üretim Sistemleri Mühendisliği okumuştur.​

Hero Image

ASLI EKREN

Onkoloji İş Birimi Direktörü

Aslı kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başladı; 2009 yılına kadar bu görevi Türkiye ve İsviçre’de sürdürdü. 2009-2016 yılları arasında Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Biriminde; Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Biriminde görev aldı. 2016 yılında Takeda İlaç’a Gastroenteroloji İş Birim Müdürü olarak geçen Aslı, 2017 yılında Gastroenteroloji İş Birimi Lideri olarak Takeda Türkiye Yönetim Ekibine katıldı. Janssen’de Türkiye Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon İş Birim Lideri ve Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışan Aslı, 2 Kasım 2020 itibarı ile MSD Türkiye’ye Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü olarak katıldı. Aslı, Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamlamıştır.​

Hero Image

EBRU ÇAKICI

Ruhsatlandırma Direktörü

Ebru kariyerine 2001 yılında Anatek Analitik A.Ş.’de Satış ve Uygulama Mühendisi olarak başladı. 2002 yılı itibariyle ilaç sektörüne Fako/Actavis İlaçları ile başlangıç yaparak Araştırma Geliştime Departmanında Metod Geliştirme Takım Lideri olarak 2008 yılına kadar çalıştı. Aynı şirkette 2008-2010 yılları arasında Kalite Kontrol Departmanında Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. 2010-2014 yıllarında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Ruhsatlandırma Müdürü ve Kalite Güvence Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında MSD Türkiye’ye Kalite Güvence Müdürü olarak katılarak mevcut ve yeni gelecek olan ürünler ile ilgili tüm GMP denetimlerini başarı ile yönetti ve ruhsatlandıma ekibine tecrübesi ile önemli katkılar sağladı. 2018 yılından itibaren Ruhsatlandırma Direktörü olarak gören yapan Ebru, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünden 1998 yılında mezun olmuş, 2000 yılında üniversitenin biyoteknoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır.​

Hero Image

ASLI MENEMENLİOĞLU

İnsan Kaynakları Direktörü

Aslı MSD’ye 2009 yılında Bölgesel Müşteri Yöneticisi (RCM) olarak katılmıştır. Sırasıyla, Merkezi Sinir Sistemi (CNS) ve Aşı İş Birimleri’nde farklı pazarlama ve satış rollerinde görev aldıktan sonra, 2014 yılında İnsan Kaynakları Bölümü’ne geçerek, şirketimizde İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak çalışmaya devam etmiştir.

İK İş Ortağı olarak görev yaptığı süre boyunca, Türkiye organizasyonun birçok farklı departman ve divizyonuna stratejik İnsan Kaynakları desteği sağlamıştır. Hayvan Sağlığı alanında, Vilsan Fabrikası ve Antelliq şirketlerinin İK entegrasyon süreçleri, Aslı’nın liderliğinde başarıyla tamamlanırken, şirketimizdeki Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına önemli katkıları olmuştur.

İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak deneyimi, güçlü yetenek odağı ve işimiz konusundaki bilgisiyle; Aslı beraber çalışmakta olduğu iç müşterilerinin iş hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli organizasyonel desteği sağlayarak, katma değer sağlamıştır. Lokal olarak yürütmekte olduğu sorumluluklarının ötesinde, bölgesel olarak yürütülen birçok farklı projede yer almıştır; WE-GROW yetenek gelişim programındaki liderliği, önemli başarılarından biri olarak yer almaktadır. 

Yakın dönemde, Diyabet & Aşı İş Birimi, Medikal, Klinik Araştırmalar, Hasta Erişim ve Sağlık Politikaları, Kongre & Toplantı Organizasyonları Departman’larımıza destek olurken; Ücretlendirme ve Yan Haklar, Çeşitlilik ve Dahiliyet ve Yetenek Yönetimi alanlarına odaklı bir şekilde çalışmıştır. MSD’ye katılmadan önce, Eli Lilly ve Sanofi şirketlerinde farklı pozisyonlarda tecrübe kazanmıştır.

Aslı, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. 2002 yılında, SDA Bocconi Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi ve İşletme alanında yüksek lisans derecesini elde etmiştir.

Hero Image

ABDURRAHMAN TUĞRUL

Ticari Operasyonlar Direktörü

Abdurrahman, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezundur ve 2008 senesinde Bogaziçi Üniversitesinde MBA programını tamamlamıştır. MSD ailesine 1996 yılında İzmir’de Satış Temsilcisi olarak katılan Abdurrahman, 1999 senesinde önce Bölge Müdürü; 2005 yılında Satış Müdürü olarak terfi etti. Abdurrahman Ezetrol, Kardiyo, Osteoporoz ve Solunum ekiplerinin satış müdürü olarak, 2009 yılında yeni iş modeli kapsamında Batı Anadolu İş Birimi Müdürü olarak görev yaptı ve birçok başarılı lansmana ekibiyle beraber imza attı. Bu lansmanlardan Asmanex ve Cedax ile dünya çapında “En Başarılı Lansman” performansını yakalayan ekip, 3 yıl süresince EMEA Satış Takımında Türkiye’yi temsil etti. 7 Haziran 2014 tarihinden bu yana Ticari Satış Müdürü olarak görev yapan Abdurrahman, Tesis ve Filo Yönetiminden de sorumludur. Abdurrahman MSD portföyünün ticari operasyonlarını, pazar dinamikleri, şirket öncelikleri ve uyum süreçlerimizi dengeleyerek, başarılı bir şekilde yönetmiş ve göreve geldiği tarihten itibaren her ay ekibi ile birlikte şirketin hedeflerini gerçekleştirmesini katkı sağlamıştır.​

Hero Image

YASEMİN ESEN

Medikal Direktör

Yasemin, MSD Türkiye'nin Medikal Departmanı’na 2016 yılında İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katıldı. 2018 yılında Grup Medikal Müdürü pozisyonuna terfi ederek farklı dönemlerde İmmunoloji, Aşı ve Hastane ekiplerini yönetti. OneGMA'yı ve önemli dönüşüm girişimlerinin başarıyla uygulanmasına katkıda bulunan Yasemin, ekibiyle birlikte 2 adetini kendisinin başlattığı 6 adet klinik çalışmanın yürütülmesine de önderlik etti. Yasemin, FM Center Of Excellence Ülke  PoC rolüne ek olarak bir dönem EEMEA PoC rolünü üstlenerek regional FM COE başarısına katkıda bulundu.

Yasemin, 2018 yılından itibaren sırasıyla  NGN, LIVE IT ve Wellbeing Champions Takım Liderliği  rollerini  üstlendi ve 2021 yılından bu yana GMSA Türkiye  D&I temsilciliği rolünü yürütmekte. UR TURN Tersine Mentörlük projesinin hayata geçirilmesine önderlik eden Yasemin, ekibiyle birlikte çalışma arkadaşlarımızın esenliklerine katkıda bulunmak için çeşitli projeler geliştirdi ve şirketimizdeki Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına önemli katkıları oldu.

Yasemin, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2010 yılları arasında Acil hekimliği yaptıktan sonra, 2010 yılından itibaren sırasıyla Dr. F.Frik İlaç, GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim İlaç ve Abbvie ilaç şirketlerinde, başlıca Onkoloji, Hematoloji, Kardiyovasküler, PAH, Diyaliz, Solunum, Nöroloji ve Viroloji bölümlerinde MSL, Medikal Müdür ve Kıdemli Medikal Müdür rollerinde çalışırken çok sayıda ödüllü proje geliştirdi, hasta destek programları yönetti, geri ödeme süreçlerine katkıda bulundu ve çok sayıda lansman yaptı.

Yasemin’in, Medikal alanda 12 yılı aşkın geniş tedavi alanı deneyimi, kapsayıcı liderliği ve yüksek enerjisiyle Türkiye ve EEMEA GMSA Liderlik Ekiplerinin önemli bir üyesi olacaktır.

Yasemin şirket kürek ve yelken takımlarının üyesi olup, aynı zamanda bateri çalmaktadır. Aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi severken hiç bitmeyen merakı ile yeni şeyler keşfetmek için yaşıyor

Hero Image

BETÜL ERDOĞAN

Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırma Direktörü

Betül, MSD Türkiye’ye 2007 yılında katıldı. Önce Schering-Plough’ın Klinik Araştırmalar Departmanının kurulmasında görev aldı, daha sonra MSD’nin Klinik Araştırmalar Departmanının sorumluluğunu üstlendi. 2012 yılında Türkiye’ye ilaveten Orta-Doğu ve Mısır’daki klinik araştırmaların yönetimini devir aldı. 3 dönemdir Türkiye’de Klinik Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini devam ettirmekte olan Betül, lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden almış, MBA eğitimini ise Koç Üniversitesinde tamamlamıştır.​