Hero Image

Klinik Araştırmalarımız

Türkiye’de

75+

Farklı hastane ile çalışıyoruz.

3200+

Gönüllü halen klinik çalışmalarımızda.

140~

Erken faz klinik çalışmayı başarıyla yürütüyoruz.

130 yılı aşkın süredir güçlü portföyümüzle en zorlu hastalıklara karşı mücadele ederek yaşamları kurtarmak ve iyileştirmek için keşfediyoruz.

Sağlık sektöründe İlaç ve Aşı Geliştirme alanına katkıda bulunan önde gelen ilaç firmalarından biriyiz.  Ülkemizde farklı tedavi alanlarda 100'e yakın aktif klinik çalışma yürütüyoruz. Son 5 yıldır her sene ortalama %25 artışla bu çalışmalarımıza devam ediyoruz.

MSD Türkiye Klinik Araştırmalar Operasyonumuz’la, Türkiye sorumluluklarının yanında Orta Doğu ülkeleri ve Mısır Operasyonu yönetim sorumluluğunu da üstleniyoruz. Sorumluluğumuzdaki ülkelerin farklı bölgelerine yayılmış olan sağlık kuruluşlarında uluslararası düzeyde klinik faz çalışmaları yapıyoruz.

Türkiye’yi dünyada önemli ilaç ve aşı geliştirme merkezlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz!

Türkiye’nin ilaç keşfi için gereken araştırma ve geliştirme alt yapısını güçlendirme hedefiyle çıktığımız yolda, 2018 yılında Ege ve Hacettepe Üniversiteleriyle başlattığımız iş birliklerine 2022 senesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Ankara Şehir Hastanesi’ni de ekledik. Ayrıca Hacettepe Üniversitesiyle global bir iş birliğine imza attık.

Klinik Araştırmalar Merkez İş Birlikleri kapsamında onkoloji, enfeksiyon ve aşı gibi tedavi alanları öncelikli olmak üzere;
•Yeni ilaç geliştirilmesine Türkiye’nin katkısının arttırılması,
•Ülke potansiyelinin değerlendirilmesi,
•Yüksek sayıda hastanın tedaviye erişimi,
•Global klinik araştırmalara dahil olarak, erken faz çalışmalarını global düzeyde yürütme, bilgi ve deneyiminin arttırılması,
•Potansiyel merkezlerin değerlendirilmesi,
•Yüksek kalitede veri üretilmesini hedefliyoruz.

Deneyimli ve yetkin klinik araştırmalar operasyonumuz sayesinde Onkoloji, Aşı, Kardiyo-Metabolik ve Enfeksiyon Hastalıkları gibi tedavi alanları başta olmak üzere global Ar-Ge portföyümüzü kapsayan klinik çalışmalar yürütüyoruz.