Hero Image

YASEMİN ESEN

Medikal Direktör

Yasemin, MSD Türkiye'nin Medikal Departmanı’na 2016 yılında İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katıldı. 2018 yılında Grup Medikal Müdürü pozisyonuna terfi ederek farklı dönemlerde İmmunoloji, Aşı ve Hastane ekiplerini yönetti. OneGMA'yı ve önemli dönüşüm girişimlerinin başarıyla uygulanmasına katkıda bulunan Yasemin, ekibiyle birlikte 2 adetini kendisinin başlattığı 6 adet klinik çalışmanın yürütülmesine de önderlik etti. Yasemin, FM Center Of Excellence Ülke  PoC rolüne ek olarak bir dönem EEMEA PoC rolünü üstlenerek regional FM COE başarısına katkıda bulundu.

Yasemin, 2018 yılından itibaren sırasıyla  NGN, LIVE IT ve Wellbeing Champions Takım Liderliği  rollerini  üstlendi ve 2021 yılından bu yana GMSA Türkiye  D&I temsilciliği rolünü yürütmekte. UR TURN Tersine Mentörlük projesinin hayata geçirilmesine önderlik eden Yasemin, ekibiyle birlikte çalışma arkadaşlarımızın esenliklerine katkıda bulunmak için çeşitli projeler geliştirdi ve şirketimizdeki Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına önemli katkıları oldu.

Yasemin, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2010 yılları arasında Acil hekimliği yaptıktan sonra, 2010 yılından itibaren sırasıyla Dr. F.Frik İlaç, GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim İlaç ve Abbvie ilaç şirketlerinde, başlıca Onkoloji, Hematoloji, Kardiyovasküler, PAH, Diyaliz, Solunum, Nöroloji ve Viroloji bölümlerinde MSL, Medikal Müdür ve Kıdemli Medikal Müdür rollerinde çalışırken çok sayıda ödüllü proje geliştirdi, hasta destek programları yönetti, geri ödeme süreçlerine katkıda bulundu ve çok sayıda lansman yaptı.

Yasemin’in, Medikal alanda 12 yılı aşkın geniş tedavi alanı deneyimi, kapsayıcı liderliği ve yüksek enerjisiyle Türkiye ve EEMEA GMSA Liderlik Ekiplerinin önemli bir üyesi olacaktır.

Yasemin şirket kürek ve yelken takımlarının üyesi olup, aynı zamanda bateri çalmaktadır. Aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi severken hiç bitmeyen merakı ile yeni şeyler keşfetmek için yaşıyor