Hero Image

ASLI MENEMENLİOĞLU

İnsan Kaynakları Direktörü

Aslı MSD’ye 2009 yılında Bölgesel Müşteri Yöneticisi (RCM) olarak katılmıştır. Sırasıyla, Merkezi Sinir Sistemi (CNS) ve Aşı İş Birimleri’nde farklı pazarlama ve satış rollerinde görev aldıktan sonra, 2014 yılında İnsan Kaynakları Bölümü’ne geçerek, şirketimizde İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak çalışmaya devam etmiştir.

İK İş Ortağı olarak görev yaptığı süre boyunca, Türkiye organizasyonun birçok farklı departman ve divizyonuna stratejik İnsan Kaynakları desteği sağlamıştır. Hayvan Sağlığı alanında, Vilsan Fabrikası ve Antelliq şirketlerinin İK entegrasyon süreçleri, Aslı’nın liderliğinde başarıyla tamamlanırken, şirketimizdeki Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına önemli katkıları olmuştur.

İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak deneyimi, güçlü yetenek odağı ve işimiz konusundaki bilgisiyle; Aslı beraber çalışmakta olduğu iç müşterilerinin iş hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli organizasyonel desteği sağlayarak, katma değer sağlamıştır. Lokal olarak yürütmekte olduğu sorumluluklarının ötesinde, bölgesel olarak yürütülen birçok farklı projede yer almıştır; WE-GROW yetenek gelişim programındaki liderliği, önemli başarılarından biri olarak yer almaktadır. 

Yakın dönemde, Diyabet & Aşı İş Birimi, Medikal, Klinik Araştırmalar, Hasta Erişim ve Sağlık Politikaları, Kongre & Toplantı Organizasyonları Departman’larımıza destek olurken; Ücretlendirme ve Yan Haklar, Çeşitlilik ve Dahiliyet ve Yetenek Yönetimi alanlarına odaklı bir şekilde çalışmıştır. MSD’ye katılmadan önce, Eli Lilly ve Sanofi şirketlerinde farklı pozisyonlarda tecrübe kazanmıştır.

Aslı, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. 2002 yılında, SDA Bocconi Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi ve İşletme alanında yüksek lisans derecesini elde etmiştir.