LİDERLİK TAKIMI

 

RENAN ÖZYERLİ

Genel Müdür
İlaç sektöründeki profesyonel hayatına önce Pfizer ve Novartis’te farklı pozisyonlarda yöneticilik yaparak başlayan Renan, satışta başladığı kariyerine pazarlamada devam etti. 2004 yılında sektördeki ilk Pazar Erişim Departmanı’nı kurdu ve giderek artan P&L sorumlulukları ile farklı iş birimlerini yönetti. MSD’ye 2013 yılında Hastane & Hepatoloji & Anestezi & Fertilite & Oftalmoloji & CNS İş Birimi Direktörü olarak katıldı. 2015 yılından beri MSD Çek Cumhuriyeti’nin Genel Müdür’ü olarak görev yapmaktaydı. Renan, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans derecesini tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yapmıştır.

MEHMET YAVUZ

Finans Direktörü
Profesyonel kariyerine 2005 yılında MSD Almanya’da başlamıştır. Sırasıyla Muhasebe Müdürü, FP&A Müdürü ve son olarak Kasım 2009’da Merck ve Schering-Plough’nın birleşmesiyle Schering-Plough Almanya’ya dönemsel Finans Direktörü olarak atanmıştır.
MSD’ye katılmadan önce KPMG ve farklı danışmanlık firmalarında Denetçi ve Kıdemli Danışman olarak çalışan Mehmet, Almanya Wuppertal Üniversitesinde Ekonomi ve İşletme dalında lisans eğitimi almıştır.

ECE GÖKDEMİRTAŞ

İş Geliştirme Direktörü
Profesyonel hayatına 2006 yılında Deva Holding’te İş Geliştirme Uzmanı olarak başladı ve 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç’a transfer oldu. Burada sırasıyla İş Geliştirme Uzmanı, İş Geliştirme Süpervizörü, İş Geliştirme Müdürü ve son olarak da Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Müdür olarak ihracaat departmanında görev aldı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmasının ardından, 2006 yılında Warwick Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

YASEMİN ERKUT

Sağlık Politikaları Direktörü 
Kariyerine 2004 yılında, Ankara’da, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nde Ticaret Asistanı olarak başlayan Erkut, 2014 yılından 2019 yılına kadar, Mey/Diageo şirketinde Kurumsal İlişkiler Departman Yöneticisi olarak görev yaptı. 15 yılı aşkın süredir hem kamuda hem de kurumsal şirketlerde elde ettiği kamu iletişimi stratejileri deneyiminin yanı sıra, kurucu üyesi olduğu Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği’nin 2017 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
Lise öğrenimini burslu olarak Norveç’te bulunan Red Cross Nordic United World College’da tamamlayan Erkut, lisans derecesini Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi dallarında burslu olarak ABD’de Mount Holyoke College’dan almıştır. 2002 yılında Washington’da American University’de Uluslararası Ticaret eğitimini tamamlarken ABD Temsilciler Meclisi’nde çalışmıştır.

BETÜL ERDOĞAN

Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırma Direktörü
Kariyerine 1994 yılında Sanofi-Pasteur’de Ürün Müdürü olarak başladı, 1995 yılında Sanofi’ye geçti. 2000 yılında Pfizer’e katılarak, Klinik Araştırmalar’da çeşitli sorumluluklar üstlendi. MSD Türkiye’ye 2007 yılında katıldı; önce Schering-Plough’ın, daha sonra ise MSD’nin Klinik Araştırmalar departmanlarından sorumlu yönetici olarak çalıştı. Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden aldı, MBA eğitimini ise Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

AYTEN KURBAN

Medikal Direktör
MSD Türkiye organizasyonuna Medikal Müdür olarak katılan Kurban, 2013 yılında “MSL Grup Müdürü” pozisyonuna ve 2015 yılında ise İmmunoloji ve Onkoloji alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdürü pozisyonuna atandı. Onkoloji organizasyonunun kurulumundan sonra, İmmunoloji alanına odaklanmaya devam eden Kurban, Ocak ayı itibariyle Hastane/Hepatoloji alanını da sorumluluk alanı içerisine alarak görevine devam etmiştir. 1999 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tedavi ve Profilaksi Fakültesi’nden mezun olan Kurban, Bakü Şehir Hastanesi’nde Dahili Bilimler Fakültesi’nde dahiliye ve 2003-2008 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Farmakoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlığı sırasında, Nijmegen Radboud Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak da çalıştı.

ABDURRAHMAN TUĞRUL

Ticari Satış Müdürü
Abdurrahman Tuğrul, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezundur ve 2008 senesinde Bogaziçi Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. MSD ailesine 1996 yılında İzmir’de Satış Temsilcisi olarak katılan Abdurrahman, 1999 senesinde önce Bölge Müdürlüğüne, 2005 yılında Satış Müdürlüğüne terfi etmiştir. Abdurrahman, Ezetrol, Kardiyo, Osteoporoz ve Solunum ekiplerinin Satış Müdürü olarak, 2009 yılında Yeni İş Modeli kapsamında Batı Anadolu İş Birimi Müdürü olarak görev yapmış ve birçok başarılı lansmana ekibiyle beraber imza atmıştır. Bu lansmanlardan Asmanex ve Cedax ile dünya çapında En Başarılı Lansman performansını yakalamış, 3 yıl süresince EMEA Satış Takımında Türkiye’yi temsil etmişlerdir. 7 Haziran 2014 tarihinden bu yana Ticari Satış Müdürü olarak görev yapan Abdurrahman, MSD portföyünün ticari operasyonlarını pazar dinamikleri, şirket öncelikleri ve uyum süreçlerimizi dengeleyerek başarılı bir şekilde yönetmiş ve göreve geldiği tarih itibari ile her ay ekibi ile birlikte şirketin hedeflerini gerçekleştirmesini sağlamıştır.

NALAN ÖĞÜT KORAY

İnsan Kaynakları Direktörü
Kariyerine 2007 yılında, Procter&Gamble’da Gebze Fabrikası İş ve Çalışan İlişkileri İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2009 yılında P&G Türkiye İşe Alım Müdürü, 2011’de Marka ve Ticari Operasyonlardan sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı. 2014 yılından itibaren P&G Gebze Fabrikası’nın Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü görevini yürüttü. Farklı organizasyonlar için İK partnerliği yapmanın yanı sıra, Strateji Belirleme ve Yönetim, Organizasyonel Dizayn ve Etkinlik, Çalışan İletişimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme ve Ücret & Yan Haklar uzmanlık alanlarında pek çok projeye liderlik etmiştir. Duygusal Zeka, Yöneticilik Becerileri, Sunum Teknikleri gibi pek çok kurumsal eğitim için eğitmen olan Nalan, aynı zamanda koçluk, Çeşitlilik ve Dahiliyet konularında sertifikalara sahiptir. Eskişehir Anadolu Lisesi’nden mezun olan Nalan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

ÇAĞLA KALYONCU ALTIN

Hukuk ve Uyum Direktörü
Çağla Kalyoncu Altın, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun olmuş, hukuk yüksek lisansını 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Kariyerine 2006 yılında, Kraft Foods’da avukat olarak başlamış, sırasıyla Tofaş, Peugeot, ve 3M Türkiye firmalarında Hukuk Müşaviri olarak başarıyla görev yapmıştır. Görev yaptığı şirketlere, ticaret hukuku, tıbbi cihaz mevzuatı, kamu ihale hukuku, rekabet hukuku, sözleşmeler hukuku ve iş hukuku, gibi birçok alanda danışmanlık yaptıktan sonra son olarak 2017 yılından bugüne, Johnson and Johnson MD şirketinde Kıdemli Hukuk Müşaviri olarak çalışmakta ve ülke liderlik takımında yer almaktaydı. Çağla Kalyoncu Altın, MSD Türkiye Liderlik Takımı'na 2020 yılı itibarıyla Hukuk ve Uyum Direktörü olarak katılmıştır.

EBRU ÇAKICI

Ruhsatlandırma Direktörü
Kariyerine 2001 yılında Anatek Analitik A.Ş.’de Satış ve Uygulama Mühendisi olarak başladı. 2002 yılı itibariyle ilaç sektörüne Fako/Actavis İlaçları ile başlangıç yaparak Araştırma Geliştime Departmanı’nda Metod Geliştirme Takım Lideri olarak 2008 yılına kadar çalıştı. Aynı şirkette 2008-2010 yılları arasında Kalite Kontrol Departmanı’nda Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. 2010-2014 yıllarında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Ruhsatlandırma Müdürü ve Kalite Güvence Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında MSD Türkiye’ye Kalite Güvence Müdürü olarak katılarak, mevcut ve yeni gelecek olan ürünler ile ilgili tüm GMP denetimlerini başarı ile yönetti ve ruhsatlandıma ekibine tecrübesi ile önemli katkılar sağladı. Ebru, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Kendisi 2000 yılında yine üniversitenin Biyoteknoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır.

ALPER ALPTEKİN

İş Birimi Direktörü
Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, İtalya’da Milano Üniversitesi’nde Stratejik MBA programını tamamlamıştır. 2007 yılında MSD Türkiye’ye Management Trainee olarak katılmıştır. 2007 & 2008 yıllarında Cancidas-Emend Takımı’nda Satış Temsilcisi olarak çalışmış, sırasıyla pazarlama ve iş geliştirme bölümlerinde görev almıştır. Alper, 2009 yılında Cosopt & Maxalt Asc. Ürün Müdürü olarak atanmış, 2011 yılında Oftalmoloji Ürün Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. Ocak 2012 - Ocak 2013 tarihleri arasında Diyabet Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 1 Ocak 2013’de Ukrayna Operasyon Lideri pozisyonuna terfi eden ve ulaştığı başarılı sonuçlardan dolayı, 18 Ekim 2013 tarihinde Ukrayna Operasyon ve İş Etkinliği Lideri pozisyonuna atanan Alper, Ukrayna Yönetim Ekibinin bir üyesi olarak pazarlama ve satış görevi ile birlikte pazara erişim, iş geliştirme, dış ilişkiler projeleri ve lokal üretim projelerinin koordinasyonu sorumluluğunu yürütmüştür. 1 Nisan 2014’te MSD Türkiye’ye dönerek İmmunoloji ekibi Satış Müdürü pozisyonuna atanan Alper, son olarak 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Hastane/Hepatoloji Ekibi’nde Franchise Müdürü görevinde pazarlama ve satış ekiplerine liderlik etmiştir.​

BEGÜM İNCEGÜL

İş Birimi Direktörü
Kariyerine 2007 yılında Pfizer İlaçları’nda Kurumsal Strateji ve Pazarlama Enformasyon departmanlarında proje yöneticisi olarak başladı, 2008-2012 yılları arasında Anti-İnfektif ve Akut Tedaviler İş Birimleri’nde Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2012 yılında Onkoloji İş Birimi’nde bölgesel pazarlama direktörüne bağlı olarak böbrek kanseri tedavi portföyünün pazarlamasından sorumlu olarak çalıştı. Begüm, bu görevinde aynı zamanda Türkiye’nin de içinde bulunduğu Gelişen Pazarlar bölgesini Avrupa Onkoloji Takımı’nda temsil etti. 2014 yılında MSD Türkiye’ye katılan Begüm, Hastane Takımı Pazarlama Müdürü ve İmmunoloji Takımı Pazarlama Müdürü görevlerini üstlendi. Begüm, İstanbul Erkek Lisesi’den mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi’nde burslu olarak Üretim Sistemleri Mühendisliği okumuştur.