MSD TÜRKİYE'DE STAJ

 

MSD Türkiye’de yaz döneminde ve departmanların ihtiyacına göre kış döneminde stajyer alımı yapılabilmektedir. Staj sürecinde işe alım için özgeçmiş ve yetkinlik mülakatı, değerlendirme merkezi gibi araçlar kullanılmaktadır.

Staj olanaklarımız, proje bazlı olarak yöneticilerin yakın takibinde ve şirket önceliklerimizi destekleyecek şekilde yapılandırılır.

STAJYERLERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

Temmuz ayında MSD Türkiye ailesine stajyer olarak katılmadan önce, büyük ve uluslararası bir ilaç firmasında işleyişin nasıl olduğu, iş bölümleri ve departmanların görevleri hakkında çok az bilgiye sahiptim. Stajyer olarak çalışmaya başladığımda bu kadar kısa sürede bu kadar çok şeyi öğrenebileceğimi açıkcası tahmin etmiyordum. Bunu öğrenmemde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten beni bir stajyerden öte değerlendirip benimle birçok şeyi paylaştılar. Kendilerine yardımcı olmamı sağlayıp, yeteneklerimi ve aynı zamanda kendimi tanımama yardımcı oldular. Şirketin işleyişi ve pazarlama hakkındaki bilgim açısından çok iyi zaman geçirdiğimi düşünüyorum. Ayrıca İnsan Kaynakları Departmanı'na da düzenledikleri eğitimler, bize sundukları fırsatlar ve verdikleri değer açısından minnettarım. Bu süre zarfında çok faydalı bilgiler ve tecrübeler edinebildiğimi düşünüyorum.
MSD Türkiye'de staj yaptığım için mutluyum. MSD Türkiye ile iş hayatına dair profesyonel bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Buraya gelen veya gelecek olan birçok stajyerin de benim gibi düşündüğünden/düşüneceğinden eminim. Herşey için teşekkür ederim. Arma Çınaroğlu

​MSD Türkiye'de çalışmak demek; bir stajyer için olabildiğince çok bilgi alabilmek demektir. Kendini staj dönemi içerisinde, olması gerekenden fazla geliştirebilecek imkanları bulması demektir. İş dünyasının zorlu koşullarında, olayların bütününe bakmanızı sağlayacak çalışkan, başarılı ve özverili insanları tanımaktır burada çalışmak. MSD Türkiye, stajyerlerine gerekli birikimi veren; onlara destek olan; güvenen; sektörü, çalıştığı bölümü ve diğer bölümleri tanımasını sağlayan, performans odaklı büyük bir firmadır.
Burada sadece staj yapmıyorsunuz; aldığınız eğitimler ve sertifikalar ile profesonel gelişiminizi sağlıyor, bakış açınızı olması gerektiği gibi değiştirebiliyorsunuz. Çalışma dönemim boyunca yanımda olan değerli çalışanlara minnettarlığımı sunar, bu kısa süre içerisinde bize her konuda destek olan tüm Insan Kaynakları Departmanı çalışanlarına ve tüm MSD ailesine çok teşekkür ederim. MSD Türkiye'de de staj yapınca iyi ki burada olmuşum diyeceğinize eminim. Emirhan DALGIÇ

MSD Türkiye'de çalıştığınızda ''Motivasyon'' nedir görebiliyorsunuz; kurumsal kültürün ve iletişimin çok güçlü olduğu, keyifli çalışma ortamı olan kurumlardan biri. Tüm çalışanlar size daimi çok samimi davranır, arkadaşlık, ekip çalışması, birlikte hareket etme ön plandadır. MSD Türkiye "çalışanına değer veren" ve bu sayede motivasyon ve verimlilik arttığı, başarının elde edildiği bir şirket. MSD Türkiye'de staj dönemim süresince, her zaman işin gerçek anlamda bir parçası olduğumu, çok güzel deneyimler kazandığımı söyleyebilirim. Size de MSD Türkiye'de staj yaparak, bu fırsatı yakalamanızı tavsiye ediyorum. Akın Aksoy

MSD Türkiye'de staj yapmak, kariyerim için gerçekten çok güzel bir başlangıç oldu. Staja başladığım ilk günden, stajımın bittiği ana kadar hep aynı motivasyonu ve enerjiyi etrafımda hissettim. Size yardımcı olmak ve deneyim kazanmanız için elinden geleni yapan bir ekiple çalışmak, ekibin parçası olduğunuzu bilmek ve sorumluluk alabileceğiniz bir görev tanımınızın olması, bir stajyer için çok ama çok önemli.
Üniversite'de öğrendiğim bilgileri iş hayatında uygulamak için staj yapmaya karar verdiğim zaman ufak çaplı bir araştırma yaptım ve MSD Türkiye ile tanıştım. Biraz daha araştırınca MSD Türkiye'nin ne kadar başarılı ve çalışanlarına değer veren bir firma olduğunu öğrendim. Ve MSD Türkiye'de staj yapmanın bana değer katacağını inandım ve başvurumu yaptım. Görüşmelerden sonra kabul edildim ve stajım başladı. Stajımın ilk günü oryantasyon programına katıldım, İnsan Kaynakları Departmanı'nın bizi daha ayrıntılı bilgilendirmesi ile içinde bulunduğum şirketin büyüklüğü ve gücü karşısında çok etkilendim. Daha sonra diğer departmanları ziyaret ederek hem kendimi tanıtma hem de çalışma arkadaşlarımla tanışma fırsatı buldum. Daha sonraki günlerde ise herkesin bana bu ailenin sanki çok uzun yıllardan beridir bir parçasıymışım gibi samimi yaklaşımları doğru yerde olduğumu hissettirdi.
Stajyerler için her hafta yapılan mesleki eğitimlerde; her departman yöneticisi departmanını ve görev tanımını anlattı. Farklı uzmanlıklar, pozisyonların sorumluluklarının neler olduğu hakkında fikir sahibi oldum. Bunların yanısıra kişisel gelişim, cv yazma&mülakat teknikleri ve satış gibi alanlarda da eğitim alarak, MSD Türkiye'nin geleceğime ne kadar önem verdiğini anladım.
Bağlı bulunduğum departmanda, bana her türlü konuda yardımcı olmaya hazır, güleryüzlü bir "koçum" vardı. Öğrenmek istediğim herhangi bir konuda ya da yaptığım işi daha hızlı ve başarılı yapmam konusunda kendi deneyimlerini benimle paylaşıyordu. Koçumdan, okulda hiç bir zaman öğrenemeyeceğim çok önemli bilgiler öğrendim ve bunun bana ilerde çok yararlı olacağına inanıyorum.
MSD Türkiye ailesinin bir parçası olduğum her anı, benim için yeni şeyler öğrenme ve etrafımda neşeli ve mutlu ekip arkadaşları ile beraber çalışmak olarak tanımlayabilirim. Kendimi hem çok profesyonel ,hem de aynı zamanda güçlü bir aile olan MSD Türkiye gibi büyük bir firmada deneyim kazandığım için şanslı sayıyor ve ilerde çalışmak isteyeceğim yerler arasında ilk sırada tutuyorum. Yusuf Burak Genç

MSD Türkiye'de stajımın daha ilk haftasında MSD Türkiye'den kolay kolay ayrılamayacağımı anlamıştım. MSD Türkiye çalışanları kendilerini MSD Türkiye ailesinin bir üyesi olarak olarak görüyorlar. Bizler de daha ilk andan, bu ailenin genç üyeleri olduğumuzu hissettik. Çalışanlar arasındaki ilişkilerin çok samimi olması ve bunun iş disipliniyle birleşmiş olması bundaki en büyük etken.Sabah şirkete ilk adımınızı attığınızda karşılaştığınız her insanın size gülümsemesi, “günaydın” demesi çalışma ortamımızın ne kadar huzurlu olduğunun ilk işaretleri. Böylece güne moral olarak yüksek başlıyorsunuz. Stajyer olarak bir sorunla karşılaştığımda ve birine danışmam gerektiğinde herkesten kolaylıkla destek alabildim. En önemlisi kısa bir süre içinde yöneticilerimiz bizlere güvenerek, projeler verdiler. Kendimize güven duymamızı sağlayan bu yaklaşımı çok önemsiyorum ve kendimdeki olumlu değişimleri fark edebiliyorum.
Staj sürecinde kişisel gelişimimizi destekleyen eğitimlere katılmamız MSD Türkiye'nin daha staj aşamasında bize katkılarından bir diğeri. İnsan Kaynakları Departmanı'nın ve koçlarımızın, stajyerlerin kişisel gelişimi konusundaki hassasiyetini ve desteği için çok teşekkürler.
MSD Türkiye'ye çalışmaya başladıktan sonra her geçen gün kendim için çok güzel şeyler öğrendim. Bunlar işle ilgili deneyimler olduğu kadar insan ilişkileri yönetimi ve iletişim beceriyle de ilgili. Eğer öğrenmeye açık biriyseniz MSD Türkiye'de her gün yeni bir şey öğrenebilirsiniz. Teşekkürler MSD Türkiye!
Ezgi Su ACAR

MSD Türkiye'deki stajım boyunca tüm çalışanların bana desteği çok büyüktü. MSD Türkiye'de çok fazla şey öğrendim. MSD Türkiye'de samimi bir çalışma ortamı var ve bir stajyer olarak işimi bu severek yaptım. Bana burda bir stajyer gibi değil bir çalışan gibi davrandılar. MSD Türkiye sayesinde iş hayatına dair birçok deneyim kazandım. Banu Çöndül