LİDERLİK EKİBİ

 

RENAN ÖZYERLİ

Genel Müdür
İlaç sektöründeki profesyonel hayatına önce Pfizer ve Novartis’te farklı pozisyonlarda yöneticilik yaparak başlayan Renan, satışta başladığı kariyerine pazarlamada devam etti. 2004 yılında sektördeki ilk Pazar Erişim Departmanı’nı kurdu ve giderek artan P&L sorumlulukları ile farklı iş birimlerini yönetti. MSD’ye 2013 yılında Hastane & Hepatoloji & Anestezi & Fertilite & Oftalmoloji & CNS İş Birimi Direktörü olarak katıldı. 2015 yılından beri MSD Çek Cumhuriyeti’nin Genel Müdür’ü olarak görev yapmaktaydı. Renan, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans derecesini tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yapmıştır.

MEHMET YAVUZ

Finans Direktörü
Profesyonel kariyerine 2005 yılında MSD Almanya’da başlamıştır. Sırasıyla Muhasebe Müdürü, FP&A Müdürü ve son olarak Kasım 2009’da Merck ve Schering-Plough’nın birleşmesiyle Schering-Plough Almanya’ya dönemsel Finans Direktörü olarak atanmıştır.
MSD’ye katılmadan önce KPMG ve farklı danışmanlık firmalarında Denetçi ve Kıdemli Danışman olarak çalışan Mehmet, Almanya Wuppertal Üniversitesinde Ekonomi ve İşletme dalında lisans eğitimi almıştır.

ECE GÖKDEMİRTAŞ

İş Geliştirme Direktörü
Profesyonel hayatına 2006 yılında Deva Holding’te İş Geliştirme Uzmanı olarak başladı ve 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç’a transfer oldu. Burada sırasıyla İş Geliştirme Uzmanı, İş Geliştirme Süpervizörü, İş Geliştirme Müdürü ve son olarak da Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Müdür olarak ihracaat departmanında görev aldı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmasının ardından, 2006 yılında Warwick Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

GAYE ERÇALIŞKAN

Pazar Erişim Direktörü 
2008 yılına kadar Sanofi-Aventis Türkiye’de Kardiyovasküler ve Nöroloji Satış, Endokrinoloji ve Metabolizma Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2008-2011 yıllarında Boehringer Ingelheim’da Pazar Erişim, Fiyatlandırma, Sağlık Sonuçları Araştırmaları ve Kurumsal İlişkiler’den sorumlu Direktör görevini üstlendi. 2013’de Dış İlişkiler ve Pazar Erişim Direktörü olarak MSD Türkiye’ye katılmadan önce, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü İngiltere projelerinde Danışman ve Sağlık Ekonomisti olarak çalışıyordu. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve MBA derecesini Koç Üniversitesi’nde tamamladı. 2012 yılında London School of Economics ve London School of Hygiene and Tropical Medicine Üniversiteleri’nden Sağlık Ekonomisi, Planlama ve Finansmanı MSc derecesi aldı.

BETÜL ERDOĞAN

Türkiye, Orta Doğu ve Mısır Klinik Araştırma Direktörü
Kariyerine 1994 yılında Sanofi-Pasteur’de Ürün Müdürü olarak başladı, 1995 yılında Sanofi’ye geçti. 2000 yılında Pfizer’e katılarak, Klinik Araştırmalar’da çeşitli sorumluluklar üstlendi. MSD Türkiye’ye 2007 yılında katıldı; önce Schering-Plough’ın, daha sonra ise MSD’nin Klinik Araştırmalar departmanlarından sorumlu yönetici olarak çalıştı. Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden aldı, MBA eğitimini ise Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

IŞIL ÜLGER İŞÇİ

Medikal Direktör
1997 yılında Şişli Etfal’de Aile Hekimi olarak başladığı kariyerini, 1999-2001 yılları arasında Roche’da Medikal Müdür, 2001-2002 yılları arasında Abbott’ta Ürün Müdürü, 2002-2007 yılları arasında ise Bristol Myers Squibb’de Kıdemli Medikal Müdür olarak sürdürdü. 2007-2012 yılları arasında AstraZeneca’da önce Uyum Sorumlusu, sonra Kıdemli Grup Medikal Müdürü oldu. Coca Cola’da Türkiye, Orta Doğu ve Kafkas Ülkeleri’nden sorumlu Kıdemli Bilim, Ruhsatlandırma ve Beslenme Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2012 yılında İş Süreçlerine Uyum Direktörü olarak MSD’ye katıldı ve Haziran 2014’de Medikal Direktör olarak atandı. Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden, yüksek lisans derecesini ise Pazarlama ve Finans alanında Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.

DENİZ BİG ÖNCEL

Sağlık Politikaları ve İletişim Direktörü
Kariyerine 1995 yılında Interbank’ta Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak başladı. Farklı sektörlerde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptıktan sonra 2002 yılında çalışmaya başladığı Amerikan Büyükelçiliği’nde önemli roller üstlendi. Ekonomik İşler Danışmanı olarak çalıştığı dönemde A.B.D. ve Türkiye arasında karşılıklı ticaret ve yatırımlara konu olan engellerin ortadan kaldırılması, karşılıklı ticaret ve yatırımların arttırılması, iki ülke arasında imzalanmış olan Bilim ve Teknoloji Antlaşması’nın hayata geçirilmesi, girişimcilik, araştırma ve geliştirme ve fikri mülkiyet hakları alanlarında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için platform ve programların oluşturulması için çalıştı. 2014 yılında Pazara Erişim Müdürü olarak katıldığı Novo Nordisk’te bir çok önemli projede yer aldı. Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldıktan sonra yüksek lisansını İngiltere’de Salford Üniversitesi’nde Kurumsal Finansman alanında tamamladı.

ABDURRAHMAN TUĞRUL

Ticari Satış Müdürü
Abdurrahman Tuğrul, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezundur ve 2008 senesinde Bogaziçi Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. MSD ailesine 1996 yılında İzmir’de Satış Temsilcisi olarak katılan Abdurrahman, 1999 senesinde önce Bölge Müdürlüğüne, 2005 yılında Satış Müdürlüğüne terfi etmiştir. Abdurrahman, Ezetrol, Kardiyo, Osteoporoz ve Solunum ekiplerinin Satış Müdürü olarak, 2009 yılında Yeni İş Modeli kapsamında Batı Anadolu İş Birimi Müdürü olarak görev yapmış ve birçok başarılı lansmana ekibiyle beraber imza atmıştır. Bu lansmanlardan Asmanex ve Cedax ile dünya çapında En Başarılı Lansman performansını yakalamış, 3 yıl süresince EMEA Satış Takımında Türkiye’yi temsil etmişlerdir. 7 Haziran 2014 tarihinden bu yana Ticari Satış Müdürü olarak görev yapan Abdurrahman, MSD portföyünün ticari operasyonlarını pazar dinamikleri, şirket öncelikleri ve uyum süreçlerimizi dengeleyerek başarılı bir şekilde yönetmiş ve göreve geldiği tarih itibari ile her ay ekibi ile birlikte şirketin hedeflerini gerçekleştirmesini sağlamıştır.

BERNA YÜKSEL

İnsan Kaynakları Direktörü
Berna, Primary Care, Finans ve Hayvan Sağlığını da içeren çeşitli organizasyonlardan sorumlu İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak MSD Türkiye’ye 2008 yılında katılmıştır. SP-MSD birleşme dönemindeki entegrasyon komitesinde yer almış olan Berna sorumlu olduğu fonksiyonlardaki yetenek yönetimi, işe alım, yönetim değişikliği ve organizasyondaki farklı konulardaki projelere destek vermiştir. 2010 yılında ailesiyle birlikte Luzern/ İsviçre’ye taşınan Berna bölgede İnsan Kaynakları Ortağı, Değişim ve Bağlılık Lideri ve EEMEA İnsan Kaynakları Operasyon Lideri olarak bir çok önemli rol oynamıştır. Berna aynı zamanda bölgede yeni insan kaynakları modelinin hayata geçirilmesinde, insan kaynakları politikasının oluşturulması ve sürecinin tasarlanmasıyla ilgili yerel insan kaynakları ve uzmanlık birimleriyle yakından çalışmıştır. MSD Ailesine katılmadan önce farklı uluslararası firmalarda çeşitli görevlerde bulunan Berna’nın organizasyonumuza katılımıyla kendisinin bölge içindeki iletişim ağı ve MSD İnsan Kaynakları iş yapış tarzı konusundaki hakimiyeti sayesinde ekibimiz güçlü bir lider daha kazanmış olacaktır. Berna Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuş, İngiltere Sussex Üniversitesi’nde Avrupa Politikaları üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

FUNDA ZEYNEP EKİNCİOĞLU

Hukuk ve Uyum Direktörü
2004 yılında İstanbul (Erkek) Lisesinin ardından 2008 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Funda Zeynep Ekincioğlu Şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, ilaç ve kamu ihale mevzuatları da dahil olmak üzere önemli Türk hukuk bürolarında deneyim kazanmış ve uluslararası firmalarda hukuki danışmanlık yapmıştır. Son olarak, Pfizer Türkiye’de farklı hukuk, uyum ve yeniden yapılanma projelerini yönetmiş; buna ek olarak Kafkaslar ve Orta Asya Bölgelerine de hukuk ve uyum konularında destek vermiştir.​ Hukuk ve Uyum Direktörlüğü görevinde MSD Türkiye organizasyonunda bulunan İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Lojistik, Ruhsatlandırma gibi departmanlara hukuksal konularda stratejik ve operasyonel danışmanlığın yanı sıra dünyada ve ülkemizde gündemde olan çeşitli düzenleme, yasa, yönetmelik ve politikalarla uyumluluk içinde çalışmasına destek olmak ve bu konudaki çalışmaları daha etkili ve verimli bir şekilde koordine edebilmek amacıyla şirketimizde “Uyum (Compliance)” yönetiminden sorumludur.

AHU YURTOĞLU

Ruhsatlandırma Direktörü
Kariyerine 1997 yılında Bilim İlaç’ta Ruhsatlandırma Uzmanı olarak başladı. 1999 yılında Hoechst Marion Roussel firmasının ruhsatlandırma departmanına geçiş yaptı. 2001 yılı itibariyle Aventis’te sorumluluklarını artırarak çeşitli pozisyonlarda yer aldı ve 2010 yılında Sanofi Aventis’te Ruhsatlandıma Birim Müdürü olarak atandı. Son olarak 2011 yılında Actavis’te Ruhsatlandırma ve Farmakovijilans Müdürü görevini üstlendi. Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden aldı. EEMEA Ruhsatlandırma Yönetim ekibinin de bir üyesidir.

GÖZDE GÜLLÜOĞLU

İş Birimi Direktörü
Kariyerine 2006 yılında, Pfizer İlaçları’nda, İş Geliştirme departmanında Proje Yöneticisi olarak başlamış, 2007-2010 yılları arasında Kardiyovasküler ve Anti-İnfektif İş Birimleri’nde Ürün Müdürü olarak görev almıştır. 2010 yılında Anti-fungal grubundan sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü, 2012 yılında da tüm iş birimlerine içgörü ve stratejik karar verme süreçlerinde yön veren Pazarlama Enformasyon departmanına Yönetici olarak atanmıştır. Türkiye organizasyonundaki bu süre içerisinde, pazarlama kariyer planı ve yetenek gelişim alanlarındaki projeleri başarıyla yürütmüştür. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olan Gözde, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır.

ALPER ALPTEKİN

İş Birimi Direktörü
Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, İtalya’da Milano Üniversitesi’nde Stratejik MBA programını tamamlamıştır. 2007 yılında MSD Türkiye’ye Management Trainee olarak katılmıştır. 2007 & 2008 yıllarında Cancidas-Emend Takımı’nda Satış Temsilcisi olarak çalışmış, sırasıyla pazarlama ve iş geliştirme bölümlerinde görev almıştır. Alper, 2009 yılında Cosopt & Maxalt Asc. Ürün Müdürü olarak atanmış, 2011 yılında Oftalmoloji Ürün Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. Ocak 2012 - Ocak 2013 tarihleri arasında Diyabet Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 1 Ocak 2013’de Ukrayna Operasyon Lideri pozisyonuna terfi eden ve ulaştığı başarılı sonuçlardan dolayı, 18 Ekim 2013 tarihinde Ukrayna Operasyon ve İş Etkinliği Lideri pozisyonuna atanan Alper, Ukrayna Yönetim Ekibinin bir üyesi olarak pazarlama ve satış görevi ile birlikte pazara erişim, iş geliştirme, dış ilişkiler projeleri ve lokal üretim projelerinin koordinasyonu sorumluluğunu yürütmüştür. 1 Nisan 2014’te MSD Türkiye’ye dönerek İmmunoloji ekibi Satış Müdürü pozisyonuna atanan Alper, son olarak 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Hastane/Hepatoloji Ekibi’nde Franchise Müdürü görevinde pazarlama ve satış ekiplerine liderlik etmiştir.​

TAN AKNİL

İş Birimi Direktörü
Özel sektörde edindiği farklı deneyimlerin ardından 2002 yılında GSK’da Satış Temsilcisi olarak sektöre adım attı. Management Trainee olarak yaklaşık iki sene satış ve pazarlama projelerinde çalıştıktan sonra 2006–2007 yılları arasında GSK’nın Londra’daki merkezinde üst düzey stratejik projeler üstlendi. Türkiye’ye döndükten sonra onkoloji alanında satış ve pazarlama deneyimi edinmesinin ardından 2008 yılında aşı alanında çalışmaya başlayan Aknil, Proje Müdürlüğü, Kurumsal Satış Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü, İş Birimi Müdürlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü görevlerinde bulundu.
Lisans derecesini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı. Daha sonra A.B.D.’de California Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi üzerine eğitim aldı.